Representative Round team lists

The squads named for all this weekend's Representative Round matches.

JUNIOR KANGAROOS V JUNIOR KIWIS

Friday, 3.15pm at GIO Stadium, Canberra

JUNIOR KANGAROOS: 1. Corey Allan (Brisbane Broncos) 2. Tyronne Roberts-Davis (Gold Coast Titans) 3. Enari Tuala (North Queensland Cowboys) 4. Jesse Ramien (Cronulla Sharks) 5. Curtis Scott (Melbourne Storm) 6. Jai Field (St George Illawarra Dragons) 7. Brodie Croft (captain, Melbourne Storm) 8. Stefano Hala (Penrith Panthers) 9. Reece Robson (St George Illawarra Dragons) 10. Blake Lawrie (St George Illawarra Dragons) 11. Jaydn Su'A (Brisbane Broncos) 12. Sam Stone (Newcastle Knights) 13. Cameron Murray (South Sydney Rabbitohs) 14. Victor Radley (Sydney Roosters) 15. Jack Murchie (Canberra Raiders) 16. Ray Stone (Parramatta Eels) 17. Emre Guler (Canberra Raiders) 18. Gehamat Shibasaki (Brisbane Broncos)

JUNIOR KIWIS (squad): Briton Nikora (Cronulla Sharks), Chanel Harris-Tavita (New Zealand Warriors), Dane Aukafolau (Paramatta Eels), Emry Pere (North Queensland Cowboys), Erin Clark (New Zealand Warriors), Fabien Puletua-Kiri (Canberra Raiders), Greg Leleisiuao (Paramatta Eels), Isaiah Papali'I (New Zealand Warriors), Jarome Luai (Penrith Panthers), Kaleb Fuimaono (North Queensland Cowboys) Manase Fainu (Manly Warringah Sea Eagles), Moeaki Fotuaika (Gold Coast Titans), Patrick Herbert (St George Illawarra), Reimis Smith (Canterbury Bankstown Bulldogs) Sione Katoa (Cronulla Sharks), Siosifa Talakai (South Sydney Rabbitohs), Sitili Tupouniua (Sydney Roosters), Steven Marsters (debut) (St George Illawarra).

JILLAROOS V KIWI FERNS

Friday, 5.35pm at GIO Stadium, Canberra 

JILLAROOS: 1. Sam Bremner 2. Karina Brown 3. Corban McGregor 4. Caitlin Moran 5. Chelsea Baker 6. Zahara Temara 7. Simone Smith 8. Ruan Sims 9. Brittany Breayley 10. Heather Ballinger 11. Renae Kunst 12. Annette Brander 13. Simaima Taufu 14. Ali Brigginshaw 15. Rebecca Young 16. Elliana Walton 17. Amelia Kuk 18. Maddie Studdon 19. Isabelle Kelly 20. Kody House

KIWI FERNS (squad): Alexandra Cook, Annetta Nuuausala, Atawhai Tupaea, Bunty Kuruwaka-Crowe, Corrina Whiley, Crystal Tamarua, Georgia Hale, Hilda Peters, Krystal Rota, Langi Veainu, Laura Mariu, Lilieta Maumau, Madison Bartlett, Ngatokotoru Arakua, Nora Maaka, Sarina Fiso, Teuila Fotu-Moala, Va'anessa Molia-Fraser.

AUSTRALIA V NEW ZEALAND

Friday, 8.05pm at GIO Stadium, Canberra 

AUSTRALIA: 1. Darius Boyd 2. Blake Ferguson 3. Will Chambers 4. Josh Dugan 5. Valentine Holmes 6. Johnathan Thurston 7. Cooper Cronk 8. Andrew Fifita 9. Cameron Smith 10. David Klemmer 11. Boyd Cordner 12. Matt Gillett 13. Trent Merrin 14. Michael Morgan 15. Tyson Frizell 16. Jake Trbojevic 17. Sam Thaiday 18. Jordan McLean 19. James Maloney 20. Justin O'Neill

NEW ZEALAND (squad): Adam Blair, Jesse Bromwich (c), Kenny Bromwich, Kieran Foran, David Fusitu'a, Shaun Johnson, Jordan Kahu, Issac Luke, Simon Mannering, Kodi Nikorima, Russell Packer, Kevin Proctor, Jordan Rapana, Brandon Smith, Elijah Taylor, Jason Taumalolo, Martin Taupau, Roger Tuivasa-Sheck, Dallin Watene-Zelezniak, Dean Whare.

Get your tickets to the Anzac Test

COOK ISLANDS V PAPUA NEW GUINEA

Saturday, 3.15pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney

COOK ISLANDS (squad): Alex Glenn, Makahesi Makatoa, Reubenn Rennie, Isaac John, Geoff Daniela, Sam Mataora, Marata Niukore, Moses Noovao-McGreal, Reuben Porter, Kobe Tararo, Jonathon Ford, David Munro, Carne Doyle-Manga, Ezra Howe Jnr, Charnze Nicoll-Klokstad, Uiti Baker, Esan Marsters, Aaron Teroi

PAPUA NEW GUINEA: 1. Stargroth Amean, 2. Justin Olam, 3. Thompson Teteh, 4. Nene McDonald, 5. Adex Were, 6. Watson Boas, 7. Ase Boas, 8. Henry Noki, 9. Wartovo Puara Jnr, 10. Luke Page, 11. Rod Griffin, 12. Rhys Martin, 13. Stanton Albert, 14. Tommy Butterfield, 15. Willie Minoga, 16. Wellington Albert, 17. Richard Pandia, 18. Nixon Put.

TONGA V FIJI

Saturday, 5.30pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney 

MATE MA' TONGA (squad): Addin Fonua–Blake (Manly Warringah Sea Eagles), Siliva Havili (St George Illawarra Dragons), Mafoa’aeata Hinganao (New Zealand Warriors), Will Hopoate (Canterbury–Bankstown Bulldogs), Sione Katoa (Penrith Panthers), Felise Kaufusi (Melbourne Storm), Patrick Kaufusi (North Queensland Cowboys), Samisoni Langi (Penrith Panthers), Leilani Latu (Penrith Panthers), Brenko Lee (Canterbury–Bankstown Bulldogs), Tuimoala Lolohea (New Zealand Warriors), Joe Ofahengaue (Brisbane Broncos), Leivaha Pulu (Gold Coast Titans), Moses Suli (Wests Tigers), Daniel Tupou (Sydney Roosters), Manu Vatuvei (New Zealand Warriors), Siosaia Vave (Parramatta Eels), Sione Vea (Tongan Rugby League), Tony Williams (Cronulla Sutherland Sharks).

FIJI (squad): Waqa Blake, Kane Evans, Tui Kamikamica, Viliame Kikau, Apisai Koroisau, Taane Milne, Marcelo Montoya, Sitiveni Moceidreke, Kevin Naiqama, Ben Nakubuwai, Tyrone Phillips, Henry Raiwalui, Daniel Saifiti, Jacob Saifiti, Korbin Sims, Tariq Sims, James Storer, Eloni Vunakece, Suliasi Vunivalu.

ENGLAND V SAMOA

Saturday, 7.40pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney 

ENGLAND (squad): Kevin Brown, Sam Burgess, Thomas Burgess, Luke Gale, James Graham, Ryan Hall, Zak Hardaker, Chris Heighington, Chris Hill, Josh Hodgson, Jermaine McGillvary, Mike McMeeken, Chris McQueen, Sean O'Loughlin (c), Mark Percival, Stefan Ratchford, Scott Taylor, Alex Walmsley, Kallum Watkins, Elliott Whitehead.

TOA SAMOA (squad): Leeson Ah Mau, John Asiata, Fa'amanu Brown, Herman Ese'ese, Sam Kasiano, Tim Lafai, Joseph Leilua, Isaac Liu, Josh McGuire, Peter Mata'utia, Sione Mata'utia, Suaia Matagi, Anthony Milford, David Nofoaluma, Kaysa Pritchard, Sauaso Sue, Antonio Winterstein.

Get your tickets to the Pacific Test Invitational

CITY V COUNTRY

Sunday, 4pm at Glen Willow Regional Sports Complex, Mudgee

CITY: 1. Matt Moylan 2. Clinton Gutherson 3. Nathan Ross 4. Tyrone Peachey 5. Josh Addo-Carr 6. Bryce Cartwright 7. Chad Townsend 8. James Tamou 9. Cameron McInnes 10. Paul Gallen 11. Curtis Sironen 12. David Gower 13. Hame Sele 14. Joseph Paulo 15. Nathan Cleary, 16. Pauli Pauli 17. Jake Marketo.

COUNTRY: 1. Michael Gordon, 2. Anthony Don, 4. Cheyse Blair, 5. Brian Kelly, 6. Cody Walker, 7. Tyrone Roberts, 8. Dale Finucane, 9. Damien Cook, 10. Paul Vaughan, 11. Mitch Aubusson (c), 12. Kyle Turner, 13. Jack De Belin, 14. Connor Watson, 15. Matt Prior, 16. Tariq Sims, 17. Adam Elliott, 18. Daniel Alvaro.

Get your tickets to Country v City

This article first appeared on NRL.COM